Tvorivé prekladateľské reflexie 2 - preklad a divadlo

Katedra translatológie a Ústav literárnej a umeleckej komunikácie

Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre

Vás pozývajú na druhý ročník celodenného podujatia pre všetkých, ktorých zaujíma umenie a preklad

Tvorivé prekladateľské reflexie 2 – preklad a divadlo, ktoré sa uskutoční dňa 24. októbra 2011 na FF UKF v Nitre.

Po mnohých pozitívnych ohlasoch na prvý ročník podujatia sme sa rozhodli pripraviť pre Vás jeho pokračovanie. Tohto roku sa zameriame na špecifickú oblasť prekladu, ktorá v súčasnosti znovu získava pozornosť nielen akademickej verejnosti, a preto veríme, že má čo ponúknuť i študentom našej Univerzity. Počas celého dňa sa preto možno tešiť na prednášky a tvorivé dielne odborníkov z prekladateľskej i divadelnej praxe – usporiadateľov známych divadelných podujatí, predstaviteľov vybraných slovenských divadiel a divadelných súborov, hercov, režisérov, scenáristov, dramaturgov, a samozrejme, prekladateľov.

Čas: 24. októbra 2011, 8:30  – 17:00 hod.
Miesto: FF UKF v Nitre, Štefánikova 67, miestnosť č.211