Mladý prekladateľ 2013

Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje pilotný projekt prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Nitrianskeho kraja Mladý prekladateľ.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť pozitívny vzťah študentov k cudziemu a materinskému jazyku a konfrontovať svoje schopnosti a jazykové zručnosti s inými študentmi. V neposlednom rade majú študenti možnosť reprezentovať seba i svoju strednú školu na národnej úrovni.

Úlohou 30 zaregistrovaných maturantov z 8 gymnázií Nitrianskeho kraja je čo najadekvátnejšie preložiť text z anglického jazyka do slovenského. Východiskový text si môžete prezrieť: titulná strana, text (word), originálny text.

Podpísané preklady našich mladých prekladateľov čakáme do 25. novembra 2013 na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Preklady zaslané po tomto termíne nebudeme akceptovať.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže Mladý prekladateľ sa uskutoční dňa 6. decembra 2013 o 10.00 v Akropole UKF na Hodžovej ulici. Našich stredoškolských prekladateľov, ich sprevádzajúcich učiteľov a iných „zvedavcov“ radi osobne privítame.

Tri najlepšie preklady budú ocenené hodnotnými darmi, no oplatí sa prísť každému.