Mgr. Mária Koscelníková, PhD.

Kontaktné informácie:Mária Koscelníková

Kancelária č.: 313

Konzultačné hodiny

Profil:

Študovala prekladateľstvo a tlmočníctvo (anglický jazyk a kultúra a španielsky jazyk a kultúra) na Katedre anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Na Katedre translatológie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre získala doktorský titul po úspešnej obhajobe dizertačnej práce na tému Translačné špecifiká videohier v slovenskom kultúrnom priestore. Vo svojom výskume sa venuje najmä teórii lokalizácie videohier všeobecne, ale aj do slovenčiny, kritike slovenských lokalizácií videohier. Na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre vyučuje predmety ako teoretické, tak aj praktické. Je členkou organizácie ESIST a občianskeho združenia Doslov, je zástupkyňou šéfredaktora časopisu L10N journal a zároveň je aj praktizujúcou prekladateľkou, pričom preložila mnoho kníh, dabingových listín, titulkov či videohier.