Dostred-divosti 2: čítanie poézie univerzitných autorov

Dňa 20. novembra 2012 sa v divadelnej kaviarni Tatra v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka na Ulici 7. pešieho pluku v Nitre uskutoční čítanie poézie autorov (študentov i pedagógov) spätých s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre. Pôjde už o druhý ročník tohto podujatia.

Ak píšete poéziu a mali by ste záujem prezentovať sa s ňou na Dostred-divostiach, prosím, napíšte na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Čítanie bude mať multimediálny charakter: okrem poézie si vypočujete aj jazzové interpretácie v podaní tria v zložení Branislav Schwarz, Noro Molnár a Brice Rouanet. Pripravené je aj čítanie anglických prekladov niektorých básní, ktoré odzneli minulý rok, a uvidíte aj ukážky ilustrácií k pripravovanému zborníku z prvého ročníka Dostred-divostí.

Akcia vznikla pod záštitou Študentského parlamentu UKF a pri jej organizácii spolupracovali Katedra translatológie, Katedra slovenskej literatúry a ďalšie katedry a ústavy FF UKF.

Autori a diváci sú srdečne vítaní.

Ďalšie informácie nájdete na Facebooku alebo získate e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..