Mgr. Matej Martinkovič, PhD.

Kontaktné informácie:Matej Martinkovič

Kancelária č.: 313

Konzultačné hodiny

Profil:

Mgr. Matej Martinkovič, PhD. pôsobí na Katedre translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre ako vedecko-pedagogický pracovník od roku 2019. Vo svojej vedeckej a pedagogickej činnosti sa zameriava predovšetkým na témy súvisiace s umeleckým prekladom, redigovaním umeleckých prekladov a anglofónnu literatúru. V rámci uvedených tém taktiež pravidelne publikuje v medzinárodných publikáciách a prezentuje príspevky na medzinárodných konferenciách. Jeho pedagogická činnosť zahŕňa aj britské dejiny či informatiku pre translatológov.

Je hlavným riešiteľom projektu UGA III/7/2023 Redakčná prax na Slovensku ako súčasť transferového procesu, je člen riešiteľského tímu projektu VEGA -> 2/0092/23 Preklad a prekladanie v dejinách a súčasnosti slovenského kultúrneho priestoru. Premeny podôb, statusu a funkcií: texty osobnosti, inštitúcie a v minulosti sa podieľal aj na riešení medzinárodného projektu Mental HEALTH 4 ALL: Development and implementation of a digital platform for the promotion of access to mental healthcare for low language proficient third-country nationals in Europe.

Do svojej vedeckej a pedagogickej práce prináša aj poznatky z praxe ako dlhodobo praktizujúci prekladateľ a tvorca technickej dokumentácie a iných technický textov a ako redaktor prekladov sprievodných textov sa podieľa aj na príprave filmového festivalu Jeden svet.