Mladý prekladateľ 2016

Mladý prekladateľ 2016Katedra translatológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje štvrtý ročník prekladateľskej súťaže pre stredoškolákov Nitrianskeho kraja Mladý prekladateľ 2016. Po úspešných troch ročníkoch súťaže si tento rok študenti môžu vybrať na preklad text v anglickom, nemeckom jazyku, španielskom alebo ruskom jazyku.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť pozitívny vzťah študentov k cudziemu a materinskému jazyku a konfrontovať si svoje schopnosti a jazykové zručnosti s inými študentmi. V neposlednom rade majú študenti možnosť reprezentovať seba i svoju strednú školu na národnej úrovni.

Úlohou študentov tretieho a štvrtého ročníka je čo najadekvátnejšie preložiť text z anglického/nemeckého/španielskeho/ruského jazyka do slovenčiny. Východiskové texty si môžu stiahnuť tu:

Úlohou študentov tretieho a štvrtého ročníka je čo najadekvátnejšie preložiť text z anglického/nemeckého/španielskeho/ruského jazyka do slovenčiny. Východiskový text bude zverejnený po uzávierke prihlášok.

Prihlásiť sa študenti môžu TU (uzávierka prihlášok je 17. 10. 2016). Prihlášky posielajú na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Podpísané preklady našich mladých prekladateľov čakáme do 3. 11. 2016 na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Preklady zaslané po tomto termíne nebudeme akceptovať!

Slávnostné vyhodnotenie súťaže Mladý prekladateľ sa uskutoční dňa počas Týždňa vedy a techniky od 7. 11. – 11. 11. 2016 na akademickej pôde UKF (bližšie informácie zverejníme podľa počtu zúčastnených študentov). Našich stredoškolských prekladateľov a ich sprevádzajúcich učiteľov radi osobne privítame.

Najlepšie preklady budú ocenené hodnotnými darmi, no oplatí sa prísť každému.